Doby, kdy jste měli možnost pokukovat především po tzv. peckách, jsou dávno pryč. Dnes máte možnost vybírat z neuvěřitelně širokého sortimentu, v němž si na své přijdou jak hudební fajnšmekři, tak i občasní posluchači. Ale podle jakých kritérií vybírat, abychom nekoupili pověstného zajíce v pytli?

avatar

Jakub Krupička
Beznadějný melancholik se srdcem rockera!

Nastražte uši, tato sluchátka potěší vaše bubínky i peněženky

Jaký je nejdůležitější faktor?

Zorientovat se na trhu a nešlápnout vedle není jen tak. Můžete si vybrat sluchátka určená pro profesionály a dýdžeje, sluchátka audiofilská, sluchátka pro hráče počítačových her, pro komunikaci, na sport, pro každodenní použití, do křesla či k televizi. Z uvedeného rozsahu je jasné, že právě způsob použití bude jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru sluchátek. Sluchátka však vybírejte i podle kvality zvuku, podle typu, designu, pohodlí a ceny.

Doživotní záruka není marketingový fígl

O kvalitě mnohdy rozhoduje i samotná značka. Bez zajímavosti tak není například fakt, že světoznámá značka sluchátek Koss nabízí již od roku 2007 doživotní záruku na všechna svá sluchátka. Sluchátka Koss Porta Pro jsou asi nejznámějšími sluchátky na světě. Jedinečné basy společně s neuvěřitelným frekvenčním rozsahem a výjimečnou konstrukcí akustického měniče jsou těmi hlavními důvody, proč si sluchátka Koss udržují takovou popularitu. Když k tomu všemu přičteme také mimořádnou citlivost a zkreslení pod 0,2 %, dostaneme opravdu nadčasová sluchátka.

Koss Porta Pro

Koss Porta Pro

V poslední době jsou velmi aktuální kategorií „audiofilská sluchátka“. Pokud milujete zvuky linoucí se z nejrůznějších audiozařízení a neváháte investovat nemalé finanční prostředky do Hi-Fi vybavení, jste audiofily. Každopádně vězte, že trpíte nejkrásnějším onemocněním na naší planetě a že ne každý nákup audiofilských sluchátek vám musí roztrhat peněženku.

Příznivý poměr cena/výkon i u audiofilských sluchátek

Skvělým příkladem platnosti tohoto tvrzení jsou, dnes už taktéž doslova legendární, pecky YUIN PK3. Tato sluchátka vynikají neskutečným kmitočtovým rozsahem od 15 do 20.000 Hz. Díky důrazu na čistotu středů i výšek či nízké impedanci se toto zařízení hodí do každého přehrávače.
YUIN PK3

YUIN PK3

Opravdu skvělou volbou mezi výkonem a cenou jsou sluchátka GRADO Prestige SR60i, která je skvělým stavebním kamenem toho, pokud to s poslechem kvalitního zvuku myslíte vážně. Mimořádně lehká sluchátka s čistým přednesem disponují i velmi dobrou citlivostí a frekvenčním rozsahem. Otevřená konstrukce těchto sluchátek by mohla vadit v případě, kdy nechcete okolí rušit hlukem.

GRADO Prestige SR60i

GRADO Prestige SR60i

Hledáte-li další informace o možnostech, parametrech a cenách uvedených modelů, zamiřte na stránky internetového obchodu www.headphones.cz. Nezbývá nám nic jiného než popřát vám hezký a ničím nerušený poslech oblíbené hudby.

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář