Kolem vlajkové lodi Samsungu kolovaly všemožné zvěsti, které nyní můžeme s klidným svědomím zamést pod stůl. Zbývá tedy jediná otázka. Je Samsung Galaxy S5 zklamání?

avatar

Zdeněk Smutný
Pro někoho zoufalý proutník, pro jiného frajer

Samsung Galaxy S5 je tady a umí změřit tep vašeho srdce

Revoluce nepřišla

Ten, kdo si od Samsungu Galaxy S5 sliboval revoluci, je nyní pravděpodobně zklamaný. Displeje přes celou obrazovku jsme se nedočkali, extrémního výkonu také ne a nějaké revoluční technologie už vůbec ne. Pokud se na něčem v internetových diskuzích ale shodují, tak je to povedený design s perforovaným krytem. Telefon bude dostupný ve 4 barevných provedení a na krámech se pochopitelně objeví i značkové kryty. Rozměry novinky jsou 142 x 72,5 x 8,1 milimetru

Samsung Galaxy S5 je tady a umí změřit tep vašeho srdce

Odolá prachu i vodě

Jedním z největších vylepšení je tak odolnost proti prachu a vodě, což je vzhledem k tomu, že má Galaxy S5 stále vyjímatelnou baterii s kapacitu 2 800 mAh. Samsung má 5,1palcový Full HD displej typu Super AMOLED, 16megapixelový fotoaparát, přední 2,1megapixelový snímač, umí pořizovat UHD videa 30 fps, NFC Čtyřjádrový procesor tepe s frekvencí 2,5 GHz. Paměť RAM má kapacitu 2 GB. Paměť pro uživatele bude 16 GB nebo 32 GB. Zachována je podpora paměťových karet. Telefon je vybaven po vzoru iPhonu senzorem otisků prstů a senzorem tlukotu srdce. Překvapením není nejnovější verzi Androidu s označením 4.4.2 KitKat.

Samsung Galaxy S5 je tady a umí změřit tep vašeho srdce

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář