Rád byste vyzkoušel něco nového, ale bojíte se, aby se vám něco nestalo? Chcete zažít adrenalin, ale z pohodlí svého domova? Pak se podívejte na tento článek.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

10 extrémních sportů jako na vlastní kůži

Jako na vlastní kůži

Kamery GoPro válcují svět. Objevují se všude a to doslova – už není problém na ně narazit ani v pornu. A víte proč, jsou tak oblíbené? Umožňují totiž lidem takový úhel pohledu, že to vypadá, jako kdyby danou věc dělali oni sami. Velmi dobře uplatnitelné jsou především u adrenalinových sportů, které si nyní i vy můžete v klidu u počítače vyzkoušet „skoro“ jako na vlastní pěst. Jste připraven na adrenalin?

1. Seskok ze skály

Pokud máte sebevražedné sklony, nyní se můžete podívat, jak by to vypadalo, kdybyste se rozhodl skočit naposledy ve svém životě. Na to je odborník Jeb Corliss, který je známý tím, že seskakuje ze všeho možného. Nyní se můžete podívat na jeho „veverčí“ let skrz otvor v hoře Mount Jianglang v Číně. Tamní diváci si jistě myslí, že mají nejlepší možný výhled, ale my je předčíme – tedy za pomocí kamery GoPro.

2. Jet jako blázen

Přiznejte se, že už jako dítě jste někdy chtěl sjet schody na kole – že je to tak? Nyní už nemusíte riskovat rozbitou hlavu a problémy s městskou policií. Jízdu totiž za vás obstará nebojácný jezdec na kole Chris Van Dine, z jehož jízdy ve Valparaiso v Chile se vám udělá špatně. Schody už nikdy nebudou problém.

3. Lyže trochu jinak

Lyžování už nikdy nebude nuda. Při pohledu na chlápka jménem Matthias Giraud si řeknete, že tady asi někdo rád provokuje zubatou. Jak si jinak vysvětlit takovou touhu po adrenalinu, kterou provází celkem velký seskok a k tomu ještě lavina? Někdo má prostě rád styl – ale vy to raději nepokoušejte. Vychutnejte si čerstvý horský vzduch doma u obrazovky.

4. Jako ninja

Chtěli jste se někdy cítit jako pravý ninja? Nyní máte možnost. Z toho, jak James Kingston pobíhá po budovách a skáče jedno salto za druhým, se vám tak zamotá hlava, že za okamžik nebudete vědět, kde je nahoře a kde dole. Ale zase je to dokonalý zážitek. Podívejte se na Jamesovo pobíhání po Southamptonu. Parkour nikdy nebyl větší sranda.

5. Mořské vlnobití

U nás bohužel moře nemáme, a pokud ani o dovolené jste nevyrazili za sluníčkem a teplou slanou vodou, nyní si to můžete vynahradit. Podívejte se na to, jak to vypadá uvnitř velké vlny s jedním z nejlepších surfařů Kellym Slaterem. Vodní tříšť lítá všude kolem, ale vy zůstanete suchý. Tohle je trochu jiný zážitek, než jen plácání se s lehátkem, že?

6. Automobilový závodník

Muži prostě milují auta. Je to jejich přirozenost. A stejně tak mají velký cit pro jejich řízení, který málokterá žena zvládne pochopit. Pokud i vy jste někdy měl sen, že budete řídit nějaké to sakra rychlé auto a budete ho moci prohnat bez obavy, že vás seberou policajti, nyní máte možnost. Tu vám pomocí kamery GoPro nastínil jezdec Ken Block, který vyhrál cenu na Global Rallycross Championship v Las Vegas.

7. Skoky na motorkách

A další přirozeností mužského pohlaví jsou motorky. Vážně, chlapi, nemáte místo krve benzín? Alespoň to tak vypadá. Podívejte se na dokonalé skoky na motorce z první ruky. Tedy spíše motorky jezdce Jamese Stewarta. Skoky na motorce najednou vypadají tak snadně, když je dělá někdo tak lehce, jako on.

8. Další horské pobavení

Tentokrát se ale podíváme na snowboard. Na něm se nám předvede Mike Basich. Ale ne jen tak obyčejně – bude totiž v kostýmu Yettiho. No, někdy je potřeba zvýšit sledovanost svých videí a něčím diváky zaujmout, tak proč ne rovnou legendárním netvorem z hor?

9. Na prkně podruhé

Ale teď bez sněhu a ve městě. Jde o skateboard, na kterém se budete moci projet díky Ryanovi Shecklerovi, který nám laskavě natočil svou jízdu. Jeho triky a jízda jsou tak plynulé, že je zřejmé, že prkno je jeho prodlouženýma nohama. A že nemá ani obavu, že někoho srazí, že? Kolečka místo nohou už má asi od narození.

10. Houpáme se na vlnách

Ale moře nechme teďka stranou a zaměřme se na poslední sport, na který se dnes podíváme. Jedná se o zběsilou jízdu na kajaku s Benem Brownem, který projíždí skrz divokou řeku doslova jako horký nůž máslem. Adrenalinem vám bude srdce tlouci až v krku. Vychutnejte si jízdu vašeho života.

Sport jako součást života

Některým z vás se možná tito sportovci budou jevit jako blázni, což je tak trochu možná i pravda, ale faktem zůstává, že dokážou žít naplno. Kdy vy jste naposledy udělal něco, aniž byste se potom bál důsledků a následků? Užíval si světa a života?

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář