Nejen Šípková Růženka se potřebuje dobře vyspat, tak na sobě přestaňte šetřit a kupte si kvalitní matraci. Je totiž jedno, jestli se právě chystáte uložit k zimnímu spánku, či v posteli trávíte jen pár hodinek. Dobrý spánek je základem dobrého dne.

avatar

Patrik Vrabec
Sport, turistika a vaření pro můj volný čas

Chcete se vyspat do růžova a užít si zdravý spánek? Nepodceňujte výběr kvalitní matrace!

Buďte jako z reklamy

Také vás rozčilují reklamy, ve kterých herci vstávají ráno z postele odpočinutí a s úsměvem, zatímco vy si připadáte, jako kdyby vás ve spánku přejel tank? Možná je to mírně nadsazené, ale podobně skvěle se můžete vyspat taky, stačí mít kvalitní matraci. Je jedno, jestli spíte na posteli vyrobené z palet či máte pravou Ikeu, když na matraci Kristových let dennodenně skáčou tři potomci, spánek na ní nemůže být moc dobrý. Pokud si i vy díky své matraci připadáte, jako kdybyste spal v houpací síti, jak je proleželá, je načas investovat do vašeho zdraví a pořídit si novou matraci. S ní si budete připadat mnohem odpočinutější a co víc, stres a starosti v ní snadno zaspíte. Je sice pravda, že se vám z ní potom ani nebude chtít, ale po tom kvalitním a dlouhém spánku, už ani nebude potřeba, abyste odkládal budíček. Zní to sice všechno krásně, ale předtím, než vyrazíte do obchodu, byste měl vědět, na co se při koupi matrace zaměřit.

Starý mládenec nebo „vášnivý roztahovač“?

Velikost matrace hraje velmi důležitou roli. Nemůžete si přeci na osmdesátkovou postel koupit stošedesátkovou matraci. Standardní pro velkou postel je matrace 140×200. Uleháte sám? Matrace 90×200 mají ideální rozměry pro staré mládence, protože se jedná o jednolůžkovou úzkou postel. Na širší rozměry se vejdete i s partnerkou. Samozřejmě existují i další rozměry, proto si svou postel nezapomeňte změřit. A pokud jste fajnšmekr a vaše postel má například atypické rozměry (případně máte speciální přání), potom vám splní přání matrace na míru, která je ale velmi kvalitní a dlouho vydrží. Navíc si u ní můžete všechny potřebné údaje nadiktovat po svém.

Matrace

Jak velký jste tvrďák?

Druhým bodem, který byste si měl promyslet, je tuhost matrace. Někteří lidé mají rádi, když je matrace doslova „sežere“ a oni se do ní propadnou jako do cukrové vaty. Pak je tu ale další kategorie lidí, kteří to mají rádi „tvrdě“, přičemž v jejich případě by vyšlo nastejno spát na matraci jako na podlaze. Celkem je pět stupňů tvrdosti matrace, od nejměkčí jedničky po nejvíc tvrďáckou pětku. U matrace se také rozlišuje výška jádra, která by měla dosahovat alespoň 14 centimetrů, a materiál, ze kterého je vyrobena. Například matrace z paměťové hmoty se přizpůsobí dokonale tvaru vašeho těla. Dalšími skvělými matracemi jsou pěnová, pružinová nebo latexová. Všechny možné modely a rozměry matrací si můžete vybrat na stránkách internetového obchodu Matrace store. Ten vám matrace dopraví zdarma po celé ČR. Z široké nabídky si snadno vybere každý.

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář