Muži zrají jako víno. Ženami milovaný George Clooney nebo náš Jirka Bartoška dokazují, že prošedivělé vlasy a známky věku kolem očí na přitažlivosti neubírají. V kurzu však rozhodně není unavená pleť a tmavé kruhy pod očima. Investujte do sebe pár minut denně a uvidíte rozdíl.

avatar

Redakce eMuži.cz
Držíme při sobě

Do boje proti vráskám! Anti-aging není jen pro ženy

Aby mohly všechny kosmetické produkty odvádět svou práci, používejte je na vyčištěnou pleť. Proto vždy ráno a večer omyjte obličej mycím gelem, který ho zbaví mazu a odumřelých kožních buněk. Takto upravená pleť je připravena na další péči.

Hydratační krém

Při pravidelném používání hydratačního krému např. s obsahem kolagenu nebo kyseliny hyaluronové uvidíte rozdíl během prvních pár dní. Krém zpevňuje jemnou kůži na obličeji a posiluje její elasticitu. Tím předchází vzniku nových vrásek a zpomaluje prohlubování těch stávajících. Hydratační krémy jsou lehké a na tváři nezanechávají lepivý film. Jejich nanášení i vstřebání je rychlé a tak nijak nenaruší vaší koupelnovou rutinu.

Pravidelné používání kosmetiky pro muže se snadno stane běžnou součástí ranní a večerní hygieny. Stačí si dát krém na viditelné místo.

Péče o oční okolí

Kůže kolem očí je na obličeji nejjemnější a také nejnáchylnější na nežádoucí vlivy z okolí. Nejen neustálé vystavování modrému světlu z monitorů a telefonů, ale i smog a městský prach podporují vznik jemných vrásek kolem očí, které se postupem času prohlubují. Zabránit tomuto procesu nelze, ale je možné ho zpomalit.

O citlivou pokožku kolem očí se starají krémy proti vráskám pro muže. Ty pokožku nejen dostatečně hydratují, ale svým chladivým účinkem zmírňují i tmavé kruhy pod očima a váčky, které jsou známkou únavy. K dostání jsou i produkty, které se nanáší přes kovovou kuličku. Ta chladivý efekt ještě umocňuje.

Rychlá pomoc

Byl včerejší pracovní den až příliš dlouhý? Ať už byl důvodem deadline nebo oslava narozenin kolegy, ráno můžete tu pohromu na pleti napravit. Pomoci vám může např. oční roll-on s obsahem zelené kávy, který dodá pleti energii a zjemní kruhy pod očima.

Při výběru kosmetických pomocníků sahejte vždy po produktech pro muže. Mužská pleť má jiné potřeby než pleť ženská, pokožka je silnější, mastnější, odlišně stárne, proto potřebuje specifickou péči. Kosmetická péče pro muže zahrnuje několik kroků. Nezáleží však jen na vnějších vlivech. Jak již bylo zmíněno v článku několikrát, hydratace je důležitá. A to samozřejmě i ta vnitřní. Pijte tedy dostatek čisté vody a podpořte účinky pánské kosmetiky.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář