Máte spolehlivé značkové lyžařské brýle? Určitě. Vždyť lyžování bez nich si za takřka jakéhokoli počasí nelze představit. I když si koupíte opravdu drahý model, nemůžete si být jistí tím, že by se nějak nepoškodil.

avatar

Redakce eMuži.cz
Držíme při sobě

Jak na opravu kvalitních lyžařských brýlí

Lyžařské brýle obecně patří mezi nejkřehčí vybavení, které můžete mít. Samozřejmě je lze chránit prostřednictvím kvalitního bytelného pouzdra. To ovšem na svahu většinou nemáte, a když ano, pak trvá vcelku dlouho, než si sundáte rukavice a otevřete pouzdro. Moment schovávání lyžařských brýlí je zároveň nejkritičtější. Upadnout mohou velmi jednoduše. Co všechno se jim může stát a jak se postavit k jejich opravě? Nepřestávejte číst, na obě otázky dostanete odpovědi právě v tomto článku.

Jaké jsou nejčastější problémy s lyžařskými brýlemi?

Potíže s lyžařskými brýlemi mohou být různé. Rozhodně se nemusí jednat pouze o jejich rozbití. Podívejme se tedy podrobně na ty nejznámější.

Prasknutí skla

Může vzniknout prakticky kdykoli, když jsou brýle třeba v batohu bez pouzdra. Přimáčknutím tvrdého předmětu je neštěstí na světě velmi rychle. Prasklina může vzniknout i při neopatrné manipulaci s brýlemi a jejich spadnutí na tvrdý podklad. U kvalitních modelů, jako jsou třeba brýle Oakley, je tato pravděpodobnost nižší, jelikož jsou vyztuženy a chráněny i před tímto rizikem.

Poškrábání skla

Stačí ostrý předmět a neštěstí je na světě. Takovéto brýle je možné používat i nadále, nicméně výhled v nich není zrovna optimální. Zorné pole je do značné míry zkreslené a je zapotřebí nechat sklo opravit.

Nekompatibilita skla a obruby

Koupili jste si lyžařské brýle a po několika dnech používání jste zjistili, že skla příliš v obrubách nesedí? Pak je nejvyšší čas daný model reklamovat. Obruby musí být se skly maximálně kompatibilní.

Naštípnutí konstrukce brýlí

I tady je třeba být obezřetný. Konstrukci brýlí, tedy obruby, je zapotřebí pravidelně kontrolovat. Jak jednou vznikne malá prasklina, začne se rozšiřovat a brýle se úplně zničí.

Neustálé zamlžování hledí

Na vině bude bezesporu nevhodně vyřešené odvětrávání. Každé kvalitní brýle mají odvětrávací systém. Jestliže nefunguje, brýle se rychle zamlží.

Svépomocí řešte jen drobnosti

Jak dámské, tak i pánské lyžařské brýle se mohou rychle poškodit, nicméně oprava bude zdlouhavější. Svépomocí řešte vyloženě drobnosti. Typickým příkladem budiž vyskočené hledí z obruby. Případně potíže s gumou, jež drží brýle na hlavě.

Vsaďte na profesionály

Jakékoli složitější opravy nechte na specialistech. I zdánlivě obyčejné poškrábání hledí je nutné svěřit odborníkům. Ti jsou schopni hledí vyleštit, případně vymění kompletně celé sklo. Stejně tak opraví i odvětrávání a jiné obtíže, jež mohou vzniknout.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář