Je jedno, zda chcete primárně zhubnout, nebo je vaším cílem nabrání svalové hmoty. V obou případech se neobejdete bez nezbytného pohybu a cvičení.

avatar

Vilém Bartošák
Rodina a přátelství, za to stojí bojovat

Jak posilovat doma? Stačí pár základních pomůcek

Samozřejmě dnes existuje řada posiloven, ale ne každý je jejich fanouškem. Pokud jste na tom stejně, lze cvičit i v domácích podmínkách. Pomůže třeba oblíbená hrazda na cvičení. Tu jednoduše připevníte pomocí šroubů na vaši zeď a máte všestranného pomocníka na cvičení. Dokážete tak snadno procvičit třeba vaše:

  • Ruce
  • Břišní svaly
  • Svaly na nohách a zádech

Kupte také klasiku – činky

Bez čeho se při posilování také neobejdete, to je určitě základ všech současných posiloven. Není to nic jiného, že činky a činkové sety. Jejich základ můžete mít samozřejmě i doma. A jak vybrat ty pravé? Ideální podle toho, kolik aktuálně zvládáte zvednout. Podle toho vybírejte onu správnou střední cestu, stejně jako několik lehčích a logicky i několik těžších. Jakmile budete mít sílu mnohem větší, už pouze dokupujete těžší a těžší varianty. A i když se bojíte výrazných investic, není důvod mít strach. Mnohdy koupě vlastních činek vyjde levněji, než pravidelné návštěvy posilovny. Volit lze jak klasické jednoručky, tak dnes oblíbené činky Kettlebell a Vin Bell.

Ke zhubnutí pomůže hlavně běh

U něho máte dvě možnosti. Buď investujete do běžeckého pásu a budete moci cvičit v pohodlí domova, nebo vyrazíte ven – třeba do lesa nebo na cyklostezku. V obou případech ale nezapomínejte na kvalitní obuv. Dnes se hodí všestranné tenisky na sport i do města, které jsou ideální pro každého aktivního muže. Nejenom, že jsou pohodlné v rámci běhu, ale také dobře vypadají a tak není problémem ani jejich volnočasové nošení, pokud potřebujete kamkoliv vyrazit. Samozřejmě ideálně pěšky, jelikož když už o pohybu mluvíme, i obyčejná vyschlejší chůze má na spalování tuků nemalý vliv. Nevěříte? Zkuste to sami!

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář