Od koho se toho o fitness dozvíte nejvíce? Asi pravděpodobně od trenéra nebo kulturisty či bikináře, ale co takhle trenéra trenérů? Dnes vám přináším rozhovor s majitelem a trenérem fitpraha.cz. Co nám o sobě a vše možném prozradil?

avatar

Zuzana Pindorová
Praštěná slečna, kterou baví psaní a počítače.

„K fitness mě přivedla náhoda a touha být silnější,“ říká majitel trenérské školy

Zkušenosti předávám dál

1. Ahoj Aleši, co nám na úvod o sobě a svém životě prozradíš? Kdo vlastně jsi a co vlastně děláš?

Ahoj, zdravím. Celý život sportuji a ne vždy, to bylo podle pravidel zdravého stylu, což se v některých ohledech na mě podepsalo, a proto jsem se rozhodl o tom studovat, trénovat a své zkušenosti předávat dál.
Nyní jsem majitelem trenérské školy www.fitpraha.cz, kde přednáším a připravuji budoucí trenéry fitness na jejich profesi. Připravuji spousty dalších projektů a vše okolo sportu.

Pod slovem fitness si představuji zdraví, funkčnost těla a zábavu

2. Tvůj život se prostě točí kolem fitness, co to pro tebe znamená?

Hlavně kolem fitness, ale můj obzor je širší. Vývoj přichází i v oblasti fitness, takže to není jen klasické fitness, ale i cvičení doma a venku. Pod slovem fitness si představuji zdraví, funkčnost těla a zábavu :)

3. Jak a kdy ses poprvé s „fitkováním“ a trénováním vůbec setkal?
S posilovnou jsem se seznámil zhruba před 16 lety, kdy jsem hrál závodně fotbal a fitness jsme měli v rámci přípravy. Pravidelně sem začal chodit do posilovny před 9 lety, po čase jsem se nespokojil s poradou kamarádů a chtěl jsem tomu více rozumět, takže jsem vstoupil do kurzu instruktor fitness k panu Tlapákovi. Poté jsem začal trénovat.

4. Byla tato práce tvým dětským snem? Nebo to přišlo jen tak náhodou až časem?

Dětským snem ne, to jsem měl takové ty klasické sny jako být řidičem kamiónu, nebo profesionálním fotbalistou. K fitness mě přivedla náhoda a touha být silnější.

5. Společně s Tomášem Lukášem jste rozjeli projekt zdravekcili.cz, jak tento projekt vnímáš teď a jak si ho vnímal na začátku?

Na začátku to byla moje zvědavost, zda se dá takto oslovit a pomáhat lidem. Byl jsem mile překvapen, kolik lidí je nadšených a vděčných za poskytnuté informace. Dnes projekt vnímám jako shromáždění a vytvoření komunity lidí, kteří se zajímají o fitness a sportovní životní cíl, za což jsem velice rád.

6. Za jakým hlavním účelem byl projekt spuštěn? Splnil Váš cíl nebo jste očekávali něco trochu jiného?

Hlavním cílem bylo ukázat a naučit cvičící lidi správnou techniku provedení cviků a poradit lidem, jak efektivně dosáhnout svého cíle. Díky zpětné vazbě diváků a jejich pozitivním komentářům vím, že se náš cíl splnil.

Čas je můj nepřítel, ale dvakrát týdně si zacvičím určitě.

7. Ale vraťme se zpět k tobě, jak často cvičíš?

Bohužel se ke cvičení nedostanu tak často, jak bych si představoval. Čas je můj nepřítel, ale dvakrát týdně si zacvičím určitě. A vlastně ukázka cviků mým studentům je už částečné cvičení.

8. Cvičení jsme probrali, ale pojďme na stravu, jak to s ní máš ty? Dodržuješ striktně vše, co si naplánuješ?

Já jsem zastáncem, že strava má být pestrá. Jím úplně vše. Ať je to hodně zeleniny a věcí zdravějších, tak si rád dám i věci nezdravé jako hermelín, tučné maso atd. Vždy poslouchám své tělo a kombinuju to s kvalitním pohybem.

9. Jaké jsou tvé plány do budoucna? Chystáš nebo chystáte třeba ještě nějaký další projekt?

S Tomem chystáme projekt, kdy z virtuálního světa a světa internetu dostat sportovce na osobní setkání. Vytvořit takovou komunitu, která se bude potkávat, sportovat a pomáhat si a předávat si zkušenosti. Dále se chystám rozšířit trenérskou školu a další vzdělávací semináře, jako je správné běhaní atd. A v neposlední řadě se chystáme s kamarádem organizovat sportovní festival.

Fitness čtenářům bych rád vzkázal…

10. Závěrem ti velmi děkuji za rozhovor a poprosím tě o nějaká motivující slova k našim milým fitness čtenářům.

I já děkuji za rozhovor. Fitness čtenářům bych rád vzkázal, ať dělají to, co je baví, ať se vzdělávají, pomáhají si, ať mají ze sportu jen samou radost a tu radost ať předávají dál.

Projekt, který najdeš pod vedením Aleše a Tomáše můžeš zkouknout na stránkách zdravekcili.cz, zadáním své e-mailové adresy se přihlásíš do skvělého fitness kurzu, který může pomoci i tobě být ještě nelepším. Tak co? Zkusíš to i ty?

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář

  • Renata

    Aleš je super, dělala jsem u něho instruktorský kurz a opravdu tomu rozumí a hodně naučí. Navíc je to fajn člověk.