Vánoce jsou svátky obžerství. Je to tvrdé konstatování, ale pravdivé. Zdraví prospěšná tradice držet v době adventu půst, aby se potraviny ušetřily na oslavu svátků, postrádá v době přeplněných supermarketů opodstatnění.

avatar

Zdeněk Smutný
Pro někoho zoufalý proutník, pro jiného frajer

Klidně se přes svátky cpěte, v lednu se necháte odsát

Vánoce a jídlo patří k sobě

Jistě, najdou se tací, kteří se postí, tedy nejedí maso a nepijí alkohol. Co na vyřazení jedné konkrétní potraviny, tedy masa, z jídelníčku řeknou výživoví poradci, nechme jim. V dnešní záplavě názorů na stravování je velmi pravděpodobné, že budou aspoň dva tábory naprosto protichůdných postojů. Vraťme se k obžerství: nikdo to sice neřekne takhle otevřeně, ale všichni se podle toho chovají. Jednou v roce, počínaje Štědrým dnem, se cpeme cukrovím, řízky, smaženým kaprem, bramborovým salátem, pivem, dobrým vínem a skončíme prvního ledna večer, nebo ještě později, záleží na tom, jak dlouho zásoby vydrží. Mezi nejpopulárnějšími novoročními předsevzetími se pak objevuje hubnutí.

Netrapte se, to odsajeme

Máme pro vás řešení. Představte si, že s úsměvem a čistým svědomím ochutnáte všechno, co vám předloží doma nebo na návštěvě. Odpustíte si komentáře, jako to zas budu shazovat celý jaro nebo už nemůžu, je tam spousta cukru a másla. Takže budete hezky nabírat a zaoblovat se. Ovšem pozor: nepřežeňte to, zkuste se vejít do maximálně 6 kg váhového přírůstku. A teď to přijde: bezbolestné, rychlé řešení, která vás zbaví nutnosti chodit do fitka, když vás to nebaví nebo počítat od ledna do března kalorie na talíři. Nakopne vás tak, že figuru si budete chtít udržet sami od sebe. Proč? Protože výsledek je okamžitý a částka, kterou za zákrok dáte, vás bude motivovat, abyste se ke svému tělu chovali jinak. Řeč je o laserové liposukci břicha. To je totiž místo, kam se vám uloží tuk ze všech těch gurmánských požitků.

Pomůže liposukce právě vám?

„Liposukce má hlavně upravit tělesné kontury, proto ji u osob s hodnotou BMI vyšší než 30 nedoporučujeme. Ti musejí nejdříve zhubnout,“ vysvětluje MUDr. Miloš Križko z Brandeis Clinic, a dodává: „u klientů s BMI 20 až 29 může liposukce sloužit jako silná motivace, proč na sobě začít pracovat a vydržet.“ Takže si spočítejte nejdříve BMI (třeba zde: www.vypocet.cz/bmi). Druhým předpokladem je, aby tuk v oblasti břicha byl podkožní, neboli subkutánní. To co, se vám přelévá přes pásek, může totiž být způsobeno také vnitřním, tzv. viscerálním tukem. Ten je mnohem nebezpečnější, protože uvnitř břišní dutiny obklopuje vnitřní orgány. Takže, jestli už dlouho nosíte pneumatiku kolem pasu, zajděte raději před Vánoci na konzultaci k lékaři, abyste si neřízeným svátečním obžerstvím ještě nepřivodili zdravotní problém.

Co vás čeká

Předně si připravte aspoň 55 000 korun. Chtějte to nejlepší, nejšetrnější, co bolí nejméně a má nejkratší dobou rekonvalescence. A to je laserový přístroj SlimLipo. Má ho například pražská Brandeis Clinic. Jako jediný nejdříve tepelně naruší podkožní tuk, který se následně odsaje. Díky velmi slabému laserovému hrotu kanyly nepoškozuje okolní tkáně, což hrozí u některých jiných přístrojů. Zbaví vás až 6 litrů tuku během jednoho ošetření. Riziko podlitin nebo otoků je skoro o 80 % nižší než u jiných druhů liposukce. Přijde vám cena vysoká? Rozpočítáno na litr tuku to vychází kolem 9 000 Kč. Zkuste si spočítat, kolik dáte za permanentku do fitnessu, trenéra a čas, který byste měli věnovat tomu shodit 6 kilo. Jako bonus laserové liposukce je vytvarování postavy, stažení a vyhlazení pokožky. Rekonvalescence spočívá v tom, že na klinice zůstanete do druhého dne. Při propuštění si odnesete stahovací pás, který budete měsíc nepřetržitě nosit. Pak už stačí je dva týdny na noc. Chvíli asi bude trvat, než si na něj zvyknete, ale dá se dobře schovat pod košili nebo svetr. Takže zima je i v tomto ohledu vhodnou dobou na zákrok.

Další řízek si už rozmyslíte

Vaše okolí si plochého břicha určitě všimne a ocení ho. Je pravděpodobné, že si budete lépe rozmýšlet, jestli si dáte další porci nebo na sobě zapracujete, postavu si udržíte, případně zlepšíte. A nebude to jen částkou, kterou jste za liposukci dali. Prostě rychle dosáhnete perfektního výsledku, se kterým budete spokojeni, a to je silnou motivací, proč vydržet.

Více o liposukci a souvisejících tématech najdete na Univerzitě krásy.

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář