Je tady exkluzivní rozhovor s Antonínem Hodanem, člověkem, který pro vás může být zajímavou inspirací a zdrojem hodnotných informací týkajících se nejen posilování.

avatar

Zuzana Pindorová
Praštěná slečna, kterou baví psaní a počítače.

Antonín Hodan

Strava je velmi jednoduchá

1. Ahoj Tondo, můžeš se nám na úvod nějak představit a přiblížit nám svůj soukromý život?

Jsem 20letý Pražák, bohužel nejsem student, jelikož jsem si na příjímací zkoušky zapomněl vzít vysvědčení… Takže mám před sebou nejspíš rok na pracáku a příležitostných brigádiček, abych příští rok nastoupil konečně na vysokou školu. Tak se budu snažit věnovat trénování sebe a klientů.

Antonín Hodan

2. Jak to máš se cvičením a stravou?

Cvičení se mi liší, pokud držím dietu nebo nabírám. Teď jsem zrovna v dietě a zkouším se připravit na říjnové pohárové soutěže. Takže můj den probíhá tak, že mám ráno Cardio (neboli aerobní trénink na páse – chůze) hodinku a odpoledne silový trénink (s činkami) a strava je velmi jednoduchá, skoro nejím, občas nějaká příloha v podobě rýže a jinak jen maso a maso se zeleninou.

3. Věnuješ se kulturistice a na tu bych také ráda směřovala tento rozhovor, můžeš mi říct, co tě k ní přivedlo?

Ke kulturistice mě přivedl bratranec, jelikož sám je trenér a já sem měl a mám komplex z postavy už od mala, jelikož sem byl vždycky tlusťoch a tohle je sport, kde jde hlavně a jenom o tvarování postavy. Hlavně mě baví, že to co děláte, děláte pro sebe, když ošidíte cvičení nebo stravu, šidíte prostě sami sebe. Nikdo za vás tu dřinu neoddře a nikdo vám nepomůže. Je to prostě životní styl a je to jen na vás, jak bude vaše „schránka” vypadat.

Když se chce, jde všechno

4. Jaké byly tvé začátky a jak na ně vzpomínáš, je to teď v něčem jiné?

Začátek byl asi jako u každého, že jsem si jen tak cvičil bicepsík a občas si dal maso, pak sem bohužel myslel, že jíst hodně je dobře a to mě nedělá vůbec žádný problém. Takže sem se vypapal na 110 kg a přišlo na to shazování tuku, ale povedlo se a snažím se i tímto příběhem motivovat ostatní lidi co nevědí, jak začít nebo jak to shodit, protože když se chce, jde všechno, jen to chce vydržet a jít si za tím snem. Ohledně změny? Samozřejmě se toho změnilo hodně strava, tréninky v podstatě jsem to musel cele striktně dodržovat aby to mělo výsledky.

5. Jezdíš na různé soutěže, jaké jsou mezi nimi rozdíly a jak jednotlivé soutěže probíhají?

Byl jsem jenom na dvou soutěžích a to na mistrovství Čech a České republiky v kategorii klasická kulturistika, v mé kategorii jde o to, aby člověk od své výšky odečetl 100 a to co mu zbyde, může maximálně vážit v mém případě tedy cca 78 kg. Probíhá to velmi nudně, jen čekáte, pak 5 min pózujete a pak zase čekáte a jde se do finále, před finále je ještě vlastní exhibice, kde se snažíte prodat a zaujmout. V poslední části je vyhlášení a pak následuje ohromné přejídání vším, co jste si museli celou dobu odříkat.

Antonín Hodan

6. Co musíš splňovat, abys mohl na takovou soutěž vůbec vyrazit, jsou nějaké podmínky? Třeba věk, váha, výška, strava…

Je to rozdělené do kategorií starší dorost (do 18 let) a junioři (od 19 let) pak různé kategorii váhové do 72kg do 77 kg a nad 77 kg pak klasická kulturistika a nová kategorie physique, kam se chystám v říjnu. A strava se neliší, všichni musí dřít a přijít co nejvíc připravení, protože se rozhoduje na podiu.

Strava je základ,

7. Před tím než se vydáš na nějakou soutěž, držíš dietu, jak to vlastně je? Proč se najednou snažíš snížit svou váhu?

Svou váhu se snažím snížit, jelikož přímo já mam vždy moc tuku a skoro ani není vidět, že cvičím, ale spíš jako bych se pokaždé připravoval spíše v McDonaldu, ale všeobecně jde o to, abyste co nejvíce vyrýsovali svaly a mohli je „prodat“ na podiu. A jak to probíhá, už jsem v podstatě vysvětlil :-) .

Antonín Hodan

8. Nemáš pocit, že kulturistika a fitness ovlivnily tvůj život až příliš? Přiznejme si, že ne každý je zastáncem této aktivity.

Myslím si, že tento sport je životní styl, ten kdo to nežije celkově tento styl, nemá žádné viditelné výsledky, protože například strava je základ, aby tělo mohlo růst anebo i hubnout, dále pitný režim, spánek a samotný trénink je pak vlastně jen to odreagování. Proto to samozřejmě to ovlivňuje můj život na 100 %.

9. A jak to vidíš do budoucna, máš nějaké cíle nebo snad vzor, kam až bys to rád dotáhl?

No teď pokud stihnu tak bych se rad zúčastnil říjnových pohárovek a pak dat nějaký kvalitní naber na jaro na muže i juniory a pak zkusit amateur olympii ve španělsku v záři 2015 a vzor mam určitě Sergi Constance a Zac Dee Smith.

Antonín Hodan

10. Závěrem ti děkuji za rozhovor a poprosím tě o nějaká slova k našim čtenářům, kteří by se možná také rádi věnovali kulturistice.

No já děkuju za možnost rozhovoru a vy co to chcete zkusit nebo přemýšlíte nad hubnutím a nabíráním, začněte hlavně stravou a správnou technikou cviků a nečekejte, že z vás bude za měsíc Arnold. ;-) . Určitě budu rád, když navštívíte mou facebook fanpage, kterou se snažím motivovat ostatní, a pomůžete mi se dostat zase o kousek dál

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář