Stáří přináší změny na všech frontách. Víte ale na jaká „překvapení“ se můžete s věkem těšit ve svých kalhotách?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Mužské problémy, které přicházejí s věkem

Mužské starosti

Čím jste starší, tím více se mění vaše tělo. A zatímco některé starosti, jako jsou vrásky, bolesti kloubů, křehkost kostí, apod. platí pro obě pohlaví, jsou tu jisté problémy, které jsou typické jen pro mužskou část populace. Jedná se především o intimní záležitosti, které se s věkem mohou objevit. Nářadíčko vám už prostě nefunguje tak, jako když vám bylo dvacet. Stárnutí není sice taková tragédie, stejně si jím musí projít každý, ale na některé věci je dobré se připravit a nebýt jimi tolik zaskočen, až na ně dojde.

Místo penisu chameleon

Tak drastické to samozřejmě není. Ateroskleróza, což je v podstatě kornatění tepen, má vliv na naše srdce a mozek, ale také na mužský penis. Díky omezenějšímu průtoku krve se snižuje jeho prokrvení, a tak může být světlejší, než býval. Není se ale čeho obávat, pokud chodíte na pravidelné kontroly, ktré by případný problém včas odhalily. A stejně jako se mění s věkem vaše pokožka, mění se i kůže na vašem penisu, takže může být více svraštělý nebo dokonce lehce zrnitý.

Zkracování délky

Délka a celkový tvar penisu je pro muže velmi citlivé téma. Faktem ale je, že s věkem můžete přicházet centimetr po centimetru o svou chloubu, která se může celkem o dost zkrátit. A změna se může jevit o to horší, pokud máte pivní břicho. Jelikož penis začíná už uvnitř těla, díky velkému břichu může vypadat menší, než ve skutečnosti je. Berte to ale z té lepší stránky – ženy se zase u příliš velkých penisů obávají, že je to bude bolet.

Snížení potěšení

S věkem se také snižuje citlivost penisu. Je to způsobeno klesající hladinou hormonu testosteronu, který pomáhá podporovat nervové tkáně. Může pro vás tak být těžší dosáhnout orgasmu. Pokud ale budete každý den trénovat, můžete tento proces alespoň trochu zpomalit. Jde o to, dosáhnout každý den erekce. Nemusíte rovnou vyvrcholit, ale pravidelné salutování vašeho „kamaráda“ pomáhá udržet tepny v kondici. V podstatě tak cvičíte prokrvování do této specifické oblasti.

Problémy s močením

Problémy s prostatou jsou s věkem více než očekávatelné. Celkově toto onemocnění postihuje až 20% mužů kolem 40 roku života, v 60-ti letech je to už 50-60% a v 70-80-ti letech je to více než 90%. Existují ale jistá preventivní opatření, která vám mohou prodloužit ono zdravé období – jsou to: zdravá váha, omezení alkoholu, pohyb (nemusíte běhat rovnou maraton, ale celodenní posedávání klade na prostatu velký tlak), zinek a selen a posilování pánevního dna.

Mužská menopauza

Může to znít podivně, ale i muži v určitém věku dostávají do podobného období jako ženy. Mohou trpět únavou, návaly, sníženou sexuální chutí, depresemi, nočním pocením,… V postatě se jedná o reakci na sníženou hladinu testosteronu. To má jednak přirozenou příčinu, jednak na to mohou mít podíl vlivy z okolí – jedná se např. o kouření, množství alkoholu denně, to, jestli denně spíte alespoň 7 hodin, hladina stresu, apod.
Platí zde ale menší varování – neberte testosteron, pokud to není opravdu nutné, protože jinak se bude snižovat jeho přirozená tvorba ve vašem těle.

I muži mají své problémy

S věkem přichází mnoho změn, na které si musíme bohužel zvyknout. Je to nevratný proces a nejde se mu vyhnout, proto je rozumné se na něj připravit a vědět, co obnáší. Objeví se totiž i jiné problémy, než že zjistíte, kde všude vám rostou chlupy.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář

  • gogio

    Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.
    opravdu rozumí kdečemu