V lidském těle je více než stovka kloubů, které člení a stabilizují jinak nehybný pohybový aparát a všechny se postupem času opotřebovávají. Problémy s klouby se přitom nemusí týkat pouze starší generace. Své o tom vědí všichni, kdo pravidelně sportují, o profesionální úrovni nemluvě. A protože úplná rezignace na pohyb také není nejlepším řešením, přichází na řadu doplňky stravy, které vás postaví na nohy.

avatar

Kamil Kovář
Každý den ve světě technologií a internetu

Jak jsme zmiňovali, pravidelný pohyb je pro naše zdraví nezbytný. Nejvíce se doporučuje častá chůze, nejlépe po měkkém povrchu (například na mýtinách, loukách, lesních pěšinkách), jízda na kole a plavání. Prospěšný je však každý druh neagresivního a rozumného cvičení, samozřejmě s patřičným ohledem na věk a aktuální zdravotní stav.

Zdaleka ne všem z nás je ale přáno a ani příkladná snaha a dodržování zdravého životného stylu někdy nestačí. Klouby bolí, pokožka nevypadá zdravě, začínají se lámat nehty a vypadávat vlasy. Společným jmenovatelem těchto problémů je nedostatek vitamínů B, C, D a E a omega-3 nenasycených kyselin.

Řešením je tyto látky tělu opět dodat.  Kromě ovoce, zeleniny či čerstvých ryb zvažte i vhodný doplněk stravy. Řada z nich krom podpory pohodlí vašich kloubů totiž nabízí komplexní podporu pohybového aparátu, což přispívá krom jiného k přirozené činnosti svalů a správné činnosti srdce.

Pokud vás tedy již delší dobu trápí klouby, je zbytečné předčasně rezignovat na celou řadu činností, které máte rádi. Ať už máte chuť si ještě zajít na diskotéku, vytáhnout lyže či vyrazit si zaběhat do lesa, se správným kloubním přípravkem pro vás již nic z toho nebude nedosažitelné.

No, a pokud klouby nebolí přímo vás, zkuste popřemýšlet, jestli někoho takového nemáte ve svém okolí. Vždyť co by mu udělalo na Vánoce větší radost než možnost se opět bezbolestně hýbat!

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář