Na našem serveru vám velice často přinášíme rozhovory s různými osobnostmi v oboru fitness či kulturistice. I dnes vám představíme člověka, který se v tomto oboru opravdu vyzná, možná ho znáte, nebo možná ne, každopádně jim není nikdo jiný než Fredy Krígl. A co nám o sobě, fitness a dalších věcech řekl?

avatar

Zuzana Pindorová
Praštěná slečna, kterou baví psaní a počítače.

„Nejdůležitější je setrvat,“ vzkazuje Fredy Krígl

Vášeň pro zdravý životní styl

1. Ahoj Fredy, jak se na úvod představíš, kdo jsi a čím se zabýváš?

Zdravím všechny čtenáře webu muzi.cz. Na internetu mě zná asi většina lidí pod pseudonymem Fredy Krígl. Je mi čerstvě 20 let, tento rok jsem úspěšně odmaturoval na místním gymnáziu, rád cvičím a natáčím videa.

2. Jsi velký nadšenec fitness a kulturistiky a tak si prostě nemohu odpustit otázku, co tě k fitness a hlavně samotné kulturistice dovedlo?

Dlouhou dobu jsem jezdil na skateboardu a jednou jsem si zlomil ruku, takže jsem se rozhodl kosti obalit trochou svalů, abych k takovým úrazům nebyl tolik náchylný. Později má vášeň pro zdravý životní styl převládla nad skateboardingem, začal jsem se o posilování a vše kolem toho více zajímat.

3. V kolika letech si začal se cvičením a kdy jsi měl jasno v tom, že se budeš zabývati kulturistikou?

Začal jsem cvičit asi v 15 – 16, ale bylo to jenom takové to chození do posilovny s kamarády a hecování se, kdo dá víc na benchpress :-D . Nevěděl jsem nic o tom jak jíst, jak správně cvičit, jak mít poskládaný tréninkový plán a vlastně vůbec nic. Víkendy jsem trávil s přáteli na diskotékách a akcích, kde vznikla i přezdívka „Fredy Krígl“, která mi už zůstala. Největší zlom přišel asi ve třetím ročníku na gymnáziu, kdy jsem šel trochu do sebe. Považuji to za částečné dospění a utvoření vlastních názorů a priorit v životě. Začal jsem se více učit, stáhl se do ústraní a trochu uzavřel před ostatními. Byl jsem znechucen, jakým stylem žijí ostatní kolem mě, takže jsem si s nimi stejně neměl moc co říct. Vlastně jsem nedělal po celý rok nic jiného, než že jsem se učil, trénoval a do toho ještě četl zahraniční publikace o stravovacích a tréninkových principech. Bylo to těžké, ale stálo to za to a jsem za to zpětně velice rád.

Po několika měsících se mi povedlo radikálně změnit jak svoje tělo, tak i pohled ostatních na mě a začalo mi psát hodně lidí z okolí, abych jim poradil. Zpočátku jsem ochotně každému popisoval jak na to, ale postupem času těch lidí přibývalo, takže jsem se rozhodl natočit první video o tom, jak se mi povedlo zhubnout a vyrýsovat. Mělo úspěch, tak jsem točil dál. Po nějaké době přišli sponzoři, o něco lepší podmínky a tak trochu se ode mě teď očekává, že kulturistiku dělat budu. Byla by škoda toho nevyužít a já vlastně ani ničím jiným aktuálně nežiji. Teď jsem to shrnul velice ve zkratce, ale celá ta cesta nebyla lehká. Minulé léto jsem například neměl peníze na suplementy, vstupy do posilovny a ani na pořádné jídlo. I tak jsem se snažil, cvičil na dětském hřišti nebo doma na zahradě s batohy štěrku na tyči od koštěte. Asi jsem v tu dobu motivoval nejvíce lidí, protože jsem jim ukázal, že výmluvy jsou k ničemu a vždy se dá jít za svým snem. Na podzim se to trochu zlomilo, přišla nějaká ta podpora a tím i o krapet lepší podmínky. V tuto dobu jsem byl na scestí, zda se více věnovat studiu, nebo více natáčet a cvičit. Tak trochu jsem byl na pochybách po celý školní rok. Spíš jsem se zkoušel udržovat a připravit se na maturitu. Několik týdnů jsem musel dojíždět kvůli rekonstrukci kuchyně, což pro mě byl opět zásah do harmonogramu a na všechno jsem byl vlastně sám. Úspěšně jsem odmaturoval a vlastně asi od června 2014 se snažím zase trochu cvičit, abych se zase dostal do formy. Z dnešního pohledu je to přesně to, co chci dál dělat a čemu chci zasvětit svůj život.


Inspirace pro trénink se vždy hodí

4. Máš svůj Facebook, Instagram, Twitter, ale i YouTube channel, který vznikl asi první, nemýlím-li se? Co bylo hlavním záměrem tvého kanálu?

Ano, mám účet vlastně skoro na všech sociálních sítích. Těžko říct, kde jsem byl dřív. Skateboardingové videa jsem natáčel možná ještě dřív, než jsem si vůbec vytvořil osobní profil na facebooku. Nicméně fan stránku na facebooku jsem založil, až když moje videa na YouTube o fitness měla úspěch. Twitter jsem založil v průběhu, dále g+ a teď nedávno jsem si založil i Instagram. Za zmínku stojí i forum (skupina) na facebooku I BELIEVE IN FITNESS, kde si snažíme navzájem pomáhat, i když je to velice časově náročné a finančně nijak nehodnocené, což si někteří neuvědomují. Hlavním záměrem kanálu na youtube a celkově mého působení na internetu bylo pomoci ostatním dosáhnout kýžených cílů a motivovat je.


A jak vypadá trénink tohoto klučiny? Mrkněte se sami!

Vzpomenu si, co jsem už dokázal

5. Nyní máš přes 14 500 odběratelů (k datu 6. 9. 2014) a přes 1 867 000 zhlédnutí, čekal si to?

Když jsem začal natáčet, tak jsem měl vidinu, že pomůžu pár lidem v okolí. Videa měla takový úspěch, že si troufnu říct, že mě sledují fitness nadšenci po celé ČR/SR. Aktuálně se snažím rozvíjet jak kvalitou, tak informacemi a dal jsem dohromady team, se kterými pracujeme na několika projektech a na mém webu www.fredyfitness.com. Také jsem se rozhodl natáčet víc globálně, protože už mě registrují i za hranicemi naší překrásné země.

6. Na svém Facebooku se snažíš ostatní motivovat, ale co je motivací pro tebe?

Když jsem fakt na dně a potřebuji trochu motivace, vzpomenu si, co jsem už dokázal a pro kolik lidí jsem sám motivací. Jejich zpětná vazba je mou motivací. Čím větší je, tím víc do toho dávám. Několikrát mi i přišly zprávy, že jsem jim změnil život. Pomohl jsem jim dosáhnout svého cíle, motivovat je něco změnit, dostat se na vojenskou školu apod. Tohle je pro mě aktuálně tou největší tažnou silou.

Mou motivací v době, kdy jsem tuto zpětnou vazbu neměl, byly hlavně poznámky pochybovačů, že to nedokážu, že na to nemám, že to nemá smysl…


Mrkněte se na konkrétně zaměřený trénink!

7. Když už jsme u té motivace tak mě zase napadá, koho obdivuješ ty, je nějaký kulturista nebo člověk ke kterému v tomto ohledu vzhlížíš?

Těžko říct. Mám v hlavě svoji vidinu, kým bych chtěl být. Nejen tělesně, ale i mentálně. K tomu směřuji. Ale taktéž sleduji ostatní, kteří natáčí videa, nebo mají sportovní úspěchy. Největším průkopníkem kulturistiky a vůbec její osobností je Arnold. To je takové to klišé. Ale co se týče fyzického rozvoje, rozhodně holduji postavám z tzv. Golden Age – Frank Zane, Steeve Reeves a další. Vyloženě k nikomu asi nevzhlížím, ale k těmto lidem chovám hluboký respekt a rozhodně mě motivují k lepším výkonům. Díky maturitě ze ZSV jsem se začal více zajímat o filosofii, což mě také ovlivnilo a některé názory těchto myslitelů přejímám do svého života.


Pokud chcete vědět ještě více než je v našem rozhovoru určitě zkoukněte na tento vlog!

8. Točíš spoustu videí, recenze, vlogy, tréninky, ale najdeme u tebe i jiná videa. O který typ videí je momentálně největší zájem, co tedy tví fanoušci nejvíce sledují?

Aktuálně jsem navázal spolupráci se strašně šikovným kameramanem a editorem Michalem Matulou, se kterým moje videa dostala úplně jiný rozměr. Pracujeme na motivačních editech, které zveřejňujeme na youtube. Postupem času se objeví celé tréninkové jednotky i s mým komentářem a anglickými titulky na webu www.fredyfitness.com, o který se stará David Kregl. Vše je ve fázi vývoje a teprve to připravujeme. Ale řekl bych, že fanouškům chybí takový ten můj tradiční přístup, kdy jsem natáčel videa na první pokus a jeden zátah bez editace, takže k tomu bych se určitě chtěl vrátit. Největší sledovanost mají asi tematické vlogy, kde se věnuji „objemovce“, dietě aj. Otázky a odpovědi mají podle mě asi taky úspěch, protože je tam osobnější přístup k jednotlivým dotazům a lidem, kteří mi je píší.


Trendem internetu a hlavně facebooku je nyní přidávat fotky před a po změně postavy a jakou změnou si prošel Fredy?

9. Měl jsi někdy chuť s fitness skončit? Ne vždy je to přeci jen lehké…

Ne, nikdy. Posilovna byla pro mě vždy tou nejlepší terapií. Po každém neodfláknutém tréninku mám skvělou náladu. Co se týče podmínek, tak ano… Bylo to těžké, ale vždy jsem se snažil najít nějakou alternativu, jak pokračovat dál.


Challenge znám spíše takové ty youtube, kde lidé zkouší sníst např. lžičku skořice či pepře. Fredy ovšem dělá trochu jiný challenge! Co vy na to?

10. Závěrem ti děkuji za rozhovor a poprosím tě opět o nějaká ta motivující slova k našim čtenářům. Co jim povíš?

Chtěl bych všem, co to teď čtete, vzkázat, že nejdůležitější je setrvat. Vše, co za něco stojí, nedostanete jen tak. Cvičte pro sebe. Ego nechejte před dveřmi posilovny a nesnažte se machrovat před ostatními na úkor techniky. Ukažte všem pochybovačům a hlavně sobě, že na to máte, a že něco zvládnete. Určete si cíle a jděte si za nimi, protože cesta bez cíle nemá smysl. Musíte pro něco žít, pro něco ráno vstát. Pracujte na sobě, pomáhejte druhým a nenechte se odradit názory lidí, kteří v životě nic nedokázali a asi ani nedokáží. Vy můžete dokázat cokoliv, když pro to uděláte maximum.

Pokud jste se dočetli až sem, děkuji za Vaši pozornost, jakožto i webu muzi.cz, že mě kontaktovali a mohl tak tento článek vzniknout.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář