Vlasy o vás vypovídají opravdu hodně. Nečekali byste, kolik každodenních situací ovlivňuje to, co máte zrovna na hlavě. A nejde jen o účes, ale o celkový vzhled vašich vlasů. Mastné vlasy, lupy a od pohledu nezdravé vlasy odradí každého. Udělejte s tím něco!

avatar

Vilém Bartošák
Rodina a přátelství, za to stojí bojovat

Nepodceňujte péči o vlasy!

Vlasy jako důkaz

I když si na celkovém vzhledu dáte záležet, mastné kořínky, lupy na ramenou a přeleželé strany mohou všechno zkazit. Udělejte konečně ten správný dojem – víme, jak o vlasy správně pečovat. A nebojte se, žádná věda to není!

Tip: Sáhněte po profesionální vlasové kosmetice od vlasy-kosmetika.cz najdete tam vše, co budete k péči o svou kštici potřebovat.

Co ne/dělat?

Asi vás nepřekvapí, že základem jsou zdravé vlasy a kvalitní sestřih. A klíčem ke zdravé kštici není nic jiného než vhodná péče o vlasy. Inspirujte se našimi triky:

- Pokud máte kratší sestřih, pravidelně ho udržujte. Jakmile vám dorůstající vlasy přesahují ucho, je třeba je zastřihnout – obvykle jednou za dva měsíce.

- Čím méně si budete mít vlasy, tím méně bude pokožka hlavy produkovat mastnoty. Takže pokud nechodíte každý den třeba do posilovny, není třeba si mýt hlavu každý den. Naopak! A pokud máte často pocit mastných vlasů, použijte suchý šampon.

- Pokud vás i přes používání šamponu proti lupům trápí svědící pokožka hlavy a zasněžená ramena, zajděte do lékárny.

- Po umytí jsou vaše vlasy nezkrotitelné? Trčí do všech stran a nic než gel nebo jiný přípravek je nedostane na místo, zkuste používat kondicionér. Vlasy zjemní, usadí na místo, dodá jim potřebné živiny a vy je nebudete muset zatěžovat dalšími přípravky. A navíc se budou krásně zdravě lesknout.

- Se střihem vlasů si nechte poradit od profesionála. Jakmile najdete ten pravý, udržovat ho zvládne každý kadeřník, ale pro radu jděte za skutečným odborníkem – dle tvaru obličeje a kvality vlasů pozná, co vám bude opravdu slušet. Uvidíte, jak prokouknete!

- Aby byly vaše vlasy zdravé, potřebují ty správné živiny. Do svého jídelníčku zařaďte: Borůvky, rajčata, lososa, cizrnu, čočku, koriandr, vlašské ořechy, avokádo a chřest. Obsahují vitamíny, minerály a nenasycené mastné kyseliny, které jsou důležité pro zdraví vlasů i pokožky hlavy.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář