Někdo se v létě rád válí u vody, někdo raději vyráží za dobrodružstvím a adrenalinem. Pokud i vy nerad jen tak sedíte na zadku, měl byste nazout ty správné boty a vyrazit do hor!

avatar

Jakub Krupička
Beznadějný melancholik se srdcem rockera!

Neseďte doma na zadku, vžijte se do role horala!

Zažijte to pravé letní dobrodružství

Se ženami je to v létě těžké. Nejraději se jen celý den opalují na sluníčku a večer potom nadávají, že si nevzaly krém s větším ochranným filtrem, i když jste jim to samozřejmě říkali. Muži potřebují cítit napětí, vzrušení a adrenalin v krvi. To nejde na gauči u televize. Právě pro takto smýšlející jedince je vhodná sportovní značka FIVE TEN, která se zaměřuje na cyklistiku, horolezectví a turistiku. Zažít dobrodružství může každý, stačí se jen odlepit od pohovky a vyrazit s tím správným vybavením do terénu. Základem jsou určitě pořádné boty, bez nich to prostě nepůjde. Podívejte se, jak vybrat boty, které vás nezklamou.

Boty na kolo i na skály

Pokud jste nadšenec do skalních převisů a vlastně skal obecně, určitě oceníte kvalitní lezačky. FIVE TEN vám umožňuje pořídit sérii bot UFO s ohnutou špičkou pro lepší lezení, boty Anasazi pro náročnější lezce s oblibou ve strmých skalách nebo model Coyote vhodný i pro začátečníky.

FIVE TEN nabízí ale i boty na cyklistiku. Příkladem mohou být boty se systémem SPD, s Gravity Friction a velmi vychytaný model na freeride.

Pro pravé horaly

I když je tradiční reklama na Tatranky alá „energie sbalená na cesty“ hezká, na turistiku vám nepostačí jenom sušenka v batohu. Zapotřebí jsou totiž především kvalitní boty, se kterými se vám bude šlapat po skalách jedna radost. FIVE TEN nabízí ty nejlepší outdoorové boty na výšlapy všeho druhu. Je jedno, jestli chcete zdolat celé Krkonoše nebo se jenom „vyškrábat“ na blízký kopec. Doporučit můžeme následující dva typy.

Boty Yosemite

Outdoorové boty Yosemite s gumovými podešvemi jsou to pravé pro každého horala. Díky technologii Stealth S1, která je skvělou kombinací jak pro turistické botky, tak pro mtb boty, je podešev velmi odolná, kvalitní a charakteristická svým třením. S těmito botami budete lézt po horách jako kamzík a zvládnete i ty nejnáročnější stezky. K dostání jsou v mnoha barvách – například hnědožluté, černočervené či modrožluté.

Boty Guide Tennie

Pohodlné, kvalitní a cenově dostupné – i tak může znít popis outdoorových bot. Boty Guide Tennie jsou mezi botami takový obojživelník, protože se dají použít jak na turistiku, tak na lezení po skalách. S těmito botami se už nemusíte přezouvat do lezeček. Navíc jsou vzdušné a příjemné na noze. Co víc si u bot přát? Zkuste si na nohy nasadit například Guide Tennie v barvě Caribbean Sea a uvidíte, že jsou to ty pravé boty pro vás.

Výhody nákupu u FIVE TEN

Všechny boty z e-shopu FIVE TEN jsou doručovány zdarma, což je dobrá zpráva především pro ty, kteří si nejsou jistí velikostí. Snadno můžete boty vyzkoušet doma a bezplatně je poslat zpátky a vyměnit za jiné. Mnoho párů bot je skladem – to znamená, že když je objednáte, do 2 dnů je máte doma. V případě, že zrovna vaše velikost se bude muset doobjednat, do nových bot se tak jako tak obujete do 7 dní. A jako bonus od FIVE TEN získáte s každou objednávkou kvalitní bavlněné ponožky zdarma.

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář