Tenis, fotbal, nedej bože nekonečné kilometry plavání. Nuda! Změna je život, tak vyzkoušejte tyhle blbiny.

avatar

Milan Svašek
Ženy, fitness, film a tvrdá dřina. Nepíšu, co nežiju.

Víte, co je to třeba Hantis?
zdroj: isdschools.org

Segway Polo

Pólo nemá u nás pražádnou tradici. Ani ne tak proto, že by nás nebavilo mlátit holí za kutálejícím se míčkem (k hokeji to nemá daleko), spíš se tady koně více žerou, než aby se na nich jezdilo. Naštěstí pár chytrých hlav v čele se Stevem Wozniakem (ten génius z Applu, kterého Jobs trochu ojebal) vymyslelo alternativu, jež by u nás mohla uspět. Ostatně několik segwejí má dnes už kdejaký hotel a půlka policejních sborů. Ke všemu je to velmi fyzicky nenáročný sport.

Shallow Diving

On to ani není sport, ne ve smyslu, že by vás to fyzicky stáhlo z kůže, až se z té námahy poserete, to se vám spíš stane, než se do toho vůbec dáte. Lakonicky by se to dalo přeložit jako „skoč z co největší výšky do co nejmenšího množství vody“ a k tomu bych doplnil „a přežij“. Není problém provozovat v soukromých podmínkách a skákat třeba za střechy do dětského bazénku. Co se rekordů týče, jistý Professor Splash (jméno jak pro trenéra Pokémonů) skočil z 11 metrů do jedné stopy vody (cca. 30 cm), ostatně mrkněte na to sami.

Circle rules football

U tohoto sportu by se dalo říct třikrát sláva, konečně něco přišel na to, co s tím obrovským kulatým balónem, jenž najdete zavazející v každé druhé domácnosti. Když se na tuto mutaci fotbalu s basketem díváte, neubráníte se pocitu, že to je děsná kravina. Ruku na srdce, je, ale v jádru to je celkem geniální blbost, ke které stačí jen pořádné hřiště. Kdo by nechtěl někomu kopnout takový jesle, že mu to málem utrhne koule?

Hantis

Splněný sen všech školáků. Nepochybně mnoho z nás se setkalo v tělocviku s tím, že učitel vzal málo pingpongových pálek a někdo musel „pinkat“ rukou. Bylo jen otázkou času, než tomu jistý nadšenci dají oficiální pravidla a Hantis byl na světě. Celé se to hraje na čtyřech stolech s tenisákem, takže to je velmi rychlý, neřkuli až brutální sport. Hodně to připomíná kopání si s hakysákem. Nenechte se odradit těmi profi stoly. Když někde uzmete čtyři žehlicí prkna, můžete skákat žabky na beton na kdejakém parkovišti.

Kronum
Jakkoliv zní název tajemně, jedná se o velmi jednoduchý sport. Tak trochu by to šlo popsat jako „ukaž, co umíš a skóruj“. Jak jinak přiblížit aktivitu, ve které se kombinuje fotbal, basketbal, házená a ragby. Celkově to není nic pro slečínky, je zcela na vás, jak dopravíte balón do branky, případně do zavěšených košů, které přinesou týmu více bodů. Je to trochu přitažené za vlasy, na druhou stranu, kdo by tohle alespoň na chvíli nevyzkoušel?

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář