Tentokrát tady máme rozhovor s dalším závodníkem v kategorii Men’s Physique. Ovšem dnes bude rozhovor něčím zvláštní, protože jsem si povídala teprve s 18letým Lukášem Wojtylou, který se letos poprvé podíval na závody. Jak je vnímá a co nám všechno prozradí?

avatar

Zuzana Pindorová
Praštěná slečna, kterou baví psaní a počítače.

Lukáš Wojtyla

V hlavě každého závodníka je jen jedno

1. Ahoj Lukáši, co nám o sobě na úvod prozradíš a jak se nám představíš?

Zdravím všechny čtenáře webu muzi.cz. Je mi 18 let, pocházím z Třince a studuji zde na gymnáziu, baví mě cvičení a sporty obecně.

2. Jsi závodník v kategorii Men’s Physique, kdy ses k závodění dostal poprvé?

K závodění jako takovému jsem se poprvé dostal právě letos. Pomohla mi k tomu návštěva semináře Martina Mestera, který před nedávnem získal profesionální kartu, a Vjačeslava Vinogradova, kde mi oni sami poradili, abych na podzim zkusil závody v kategorii Physique.

Lukáš Wojtyla
Lukáš a bikinář Martin Mester

3. Jak na tvé cvičení a na to, že si začal soutěžit, reagovali ostatní? Co rodiče, kamarádi…

Rodiče mě podporují jak ve cvičení, tak v soutěžení a jsem za to velmi rád. Jinak většina kamarádů a lidí mi drží palce a já doufám, že je nezklamu. Vždy se najdou takoví, kteří tento “sport” neuznávají, ale každý má svůj vlastní názor a já je za to neodsuzuji.

4. Jaká je na soutěžích atmosféra, panuje spíše rivalita nebo přátelská nálada?

Abych řekl pravdu, tak napůl. Na jednu stranu si navzájem přejeme co nejlepší umístění, ale v hlavě každého závodníka je jen jedno, a to být tím nejlepším a vyhrát.

Lukáš Wojtyla
A jedna fotografie ze soutěže, Lukáš první zleva.

5. Od kolika let vlastně cvičíš a co tě poprvé dovedlo do posilovny?

Od svých 5ti let jsem hrál hokej. Takže jsem odmala denně absolvoval tréningy na ledě a byl jsem hodně fyzicky vytížený. Skončil jsem s ním v 16ti letech a ihned přešel do posilovny, a ta mě baví doposud a bavit bude. Důvod, proč jsem začal cvičit, byl ten, že jsem se chtěl sebezdokonalovat.

6. Na facebooku najdeme tvou fan page, která má kolem 500 like, co tě přimělo k založení této stránky?

Sám ani nevím, je to jakýsi trend a hlavně sranda. Slouží mi to jako deník, kde můžu vkládat mé názory, aktuální formy, a také tím možná motivuju i ostatní lidi, aby na sobě makali. :D

Lukáš Wojtyla
Další soutěžní, tentokrát zezadu.

Důležité je si určit cíl

7. Kdo je tvým velkým vzorem a co je tvou motivací v posilovně?

Mým velkým vzorem je Martin Mester, protože je to neskutečně pozitivní člověk a Arnold Schwarzenegger, protože dokázal něco, co se ostatním zdálo jako nemožné. Mojí motivací je být každým dnem lepší a lepší.

8. A jak to máš se stravou, hlídáš si jídelníček a denní příjmy?

Stravu držím na 100 %, protože si myslím, že je to základ úspěchu. Po soutěži jsem si dal ovšem chvíli pauzu a s režimem začínám zase v Lednu. Nemám moc potřebu cpát se sladkým, mám rád, když držím vše na 100 % a vidím 100% výsledky a to mě motivuje.

Lukáš Wojtyla

9. Co plánuješ do budoucna, chystáš se na nějaké další soutěže?

Rád bych se připravil na Mistrovské soutěže 2015. Bude to těžké, protože mě čeká ještě maturita a přijímačky na vysokou školu. Pokud by to nešlo skloubit dohromady, tak bych zkusil nějaké závody na podzim.

10. Závěrem ti děkuji za rozhovor a do roku 2015 přeji mnoho sil. Nyní máš možnost vzkázat něco našim čtenářům, co to bude?

Všem čtenářům bych chtěl vzkázat, ať dělají to, co je baví, protože pokud dělají to, co je baví, budou v tom určitě úspěšnější, než kdyby dělali něco proti jejich vlastní vůli. Je to jen a jen o disciplíně, a pokud setrváte, dosáhnete čehokoliv. Důležité je si určit cíl a celou dobu se na něj soustředit. Závěrem bych Vám všem chtěl popřát úspěšný rok 2015, ať se Vám splní vaše přání a sny. Díky za vaši pozornost, také velký dík patří webu muzi.cz, za to, že mi napsali a toto vše mohlo vzniknout.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář

  • ete

    no jako upřímě .. to je hnus (posiluji, mám svaly, nejsem zakomplexovaný a obezní))

  • Aniel

    steroidová hlavo