Cenový rozdíl mezi kvalitní a nekvalitní rukavicí zhruba odpovídá jednomu balení kloubní výživy, kterou při používání nekvalitních rukavic budete pravděpodobně brzy potřebovat. Ovšem, při vážnějším poškození kloubů často u jednoho balení výživy nezůstane, proto se vyplatí tomuto poškození předcházet koupí kvalitních boxerských rukavic.

avatar

Patrik Vrabec
Sport, turistika a vaření pro můj volný čas

Šetříte na boxerských rukavicích? Ony budou šetřit na Vás

U rukavic s pořizovací cenou do cca 500 Kč nepočítejte s nijak pokročilým větráním na vnitřní straně, tj. ruka se Vám v těchto rukavicích bude více potit a vlhkost zůstane uvnitř, což je situace, která vytváří ideální podmínky pro život různých bakterií a rovněž zkracuje živostnost materiálů, z nichž je vnitřní část rukavice vyrobena (tato situace se dá částečně řešit kvalitní bandáží sající pot, úplně Vás však kvalitní vázání problémů s vlhkostí nezbaví).

Stejně tak se připravte pouze na omezenou podporu držení ruky, zejména v oblasti zápěstí. Nepříliš pokročilá je i ochrana palce. Hlavně začínající boxeři, kteří ještě nemají vytříbenou techniku, tak používáním levných a nekvalitních rukavic zvyšují riziko zranění (rukavice přitom můžete snadno vyměnit, ruce však máme pouze jedny) či namožených kloubů, protože ani vycpávky levných rukavic nejsou příliš kvalitní (toto je důležité zejména při tréninku na boxovacím pytli, kdy klouby dostávají opravdu zabrat).

Vnější část levných rukavic je tvořena umělou kůží, která má kratší životnost, než pravá kůže (s pravou kůží se setkáte u boxerských rukavic v ceně od cca 1 500 Kč). Pokud tedy víte, že se boxem chcete zabývat intenzivně delší dobu, vyplatí se investovat do rukavic pokrytých pravou kůží.

Životnost rukavic prodlužuje i Vaše péče

Kromě samotných rukavic se samozřejmě nevyplatí šetřit ani na jejich údržbě. Její intenzita a použité prostředky (např. čisticí prostředky obsahující alkohol, krémy apod.) závisí na tom, jak často rukavice používáte a z jakého materiálu jsou rukavice vyrobeny. Základní „údržba“ rukavic nic nestojí, stačí pouze, když budete rukavice udržovat v suchu na větraném místě (tj. nenechávat rukavice v tašce či ve skříňce mezi ručníky).

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář