Hollywoodský úsměv už nemusí být výsadou herců a zpěváků, můžete ho mít i vy, a to zcela bez bolesti! S křivými nebo dokonce chybějícími zuby si hravě poradí zubní implantáty nebo zubní fasety, postup je snadný.

avatar

Vilém Bartošák
Rodina a přátelství, za to stojí bojovat

Stydíte se za své zuby? Pomohou vám zubní implantáty nebo fasety

Vyrazili jste si na hokeji zuby, a máte teď v úsměvu pěknou mezeru, jako měl o Vánocích Jarda Jágr? Pokud nechcete být za hokejistu, ale spíš za Brada Pitta, máme pro vás řešení, a tím jsou zubní implantáty.

Jestli neřešíte problém chybějících zubů, ale spíše jejich estetické vady, jako třeba nehezký odstín, zvolte spíše zubní fasety. Obojí vám spolu se špičkovou péčí poskytnou například lékaři na moderní klinice Brandeis Clinic.

Přece nechcete mít díru mezi zuby. Zvolte zubní implantáty

Když už vám jednou zub chybí, je záhodno ho nahradit. Nejen z hlediska estetického, ale i praktického, rozhodně se vám bude lépe žvýkat. Způsobů, jak chybějící zuby nahradit, je vícero, mezi nejznámější se pak řadí vyndavací zubní náhrada, zubní můstek nebo zubní implantáty.

Proč se zubní implantáty jeví jako nejvhodnější řešení? Jsou komfortní, neobtěžuje vás jejich nasazování a sundávání jako v případě vyndavací zubní náhrady. Na rozdíl od zubního můstku není nutné při jejich zavádění upravovat okolní zuby, které se v případě zubního můstku musí obrousit, aby na nich držel.

Zubní implantáty a postup jejich zavedení je jednoduchý – lékař vyvrtá malou skulinu v čelistní kosti, do níž následně vloží implantát, a ránu zašije. Pacient musí nyní počkat, než dojde k fixnímu spojení mezi implantátem a kostí. Když se zubní implantát vhojí, našroubuje se na jeho svrchní konec korunka požadovaného tvaru a vy „máte“ svůj zub zpět. Zubní implantáty tak v podstatě zastupují funkci kořene zubu.

Ulámané a žluté zuby taky nejsou nic moc, co s tím?

Pokud vás trápí křivě rostlé zuby, které i přes vaši důslednou zubní hygienu zůstávají zažloutlé a celkově prostě nevypadají nijak extra, i s tím dokáže současná stomatologie leccos udělat.

Bezbolestným a snadným řešením jsou zubní fasety. Jedná se o slabé keramické plátky, které lékař speciálním lepidlem připevňuje na upravený zub, jehož estetickou stránku chceme vylepšit. Možné je samozřejmě fasety aplikovat i na větší část chrupu, chcete-li docílit dokonalého hollywoodského úsměvu.

Jak fasetu zubní lékař vyrobí? Zvláštním přístrojem udělá optický otisk zubu, na jehož základě frézovací stroj vytvoří přesně padnoucí fasetu. Vše se krásně stihne během jedné návštěvy lékaře na klinice.

A jak moc budu u nasazování zubních implantátů a faset cítit bolet?

Vůbec! Oba typy zákroků totiž probíhají v lokální anestezii. Pokud se ale řadíte k osobám s nižším prahem bolesti, i pro vás se najde východisko – takzvaná analgosedace. U zákroku je pak kromě lékaře přítomen také anesteziolog, který během ošetření navodí stav podobný spánku, kdy pacient nevnímá bolest ani pocity strachu, a navíc si průběh výkonu nepamatuje. Jedinou vzpomínkou jsou potom krásné zuby!

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář

 • natalievandova

  dobrý den
  souhlasím
  ja si je nechala delat na klinice Dsmile v Praze a nemohu si stezovat
  a uz se za sve zuby stydet nemusim)

 • Amadeus

  Ale kolik za to už nenapíšete….