Je tady rozhovor s osobním trenérem fitness, kondičním trenérem, nutričním specialistou, trenérem české reprezentace Svazu kulturistiky a fitness ČR, mezinárodním rozhodčím IFBB a lektorem Face Czech!

avatar

Zuzana Pindorová
Praštěná slečna, kterou baví psaní a počítače.

Vladimír Pajič

Vždycky jsem se snažil učit od lepších

1. Ahoj Vláďo, jak se nám na úvod představíš a co o sobě řekneš našim drahým čtenářům?

Ahoj, předem bych rád všechny pozdravil. Jmenuji se Vladimír Pajič, je mi 35 let a působím ve světě jako osobní trenér fitness, kondiční trenér, nutriční specialista, trenér české reprezentace Svazu kulturistiky a fitness ČR, mezinárodní rozhodčí IFBB, lektor Face Czech, atd. a to už více než 15 let.

2. Jsi profesionální fitness trenér, jak ses k této práci dostal?

Kdysi dávno, jsem (asi jako všichni kluci v mém věku) koukal na filmy Arnoldem Schwarzeneggerem a Sylvesterem Stallonem, tím to začalo: ´být jako oni´ :-D . Od toho se odvíjela první domácí posilovna, na půdě našeho domu, až k nepříliš úspěšným soutěžním začátkům. Vždycky jsem se ale snažil učit od lepších, než jsem já a předávat svoje zkušenosti dál. Co z toho vzniklo, vidíte sami.

Dominik
Jak vypadá třeba 16letý Dominik po 4 měsících se můžete podívat sami!

3. Co všechno obnáší tvá práce, bereš práci trenéra spíše jako koníček než práci?

Beru to jako práci, která mě opravdu baví. Každý člověk je unikát a tak je potřeba k němu přistupovat. Neexistuje kopírák na to, jak pracovat s lidmi a vždy je to výzva, dostat člověka k jejo vysněnému cíli, nebo mu pomoci ze zdravotního hlediska.

Nemám rád pojem výživový poradce

4. S jakými lidmi nejčastěji pracuješ, jsou to spíše ženy, muži, začátečníci či pokročilí? S kým se tobě jako trenérovi pracuje nejlépe?

To se asi už nedá dnes tak jednoduše říct. Mám opravdu rozmanitou klientelu po celém světě. Od úplných nováčků, až po mistry světa v kulturistice a další vrcholové sportovce s jiných sportů. Takže, muži, ženy, začátečníci, pokročilí, kondiční cvičenci, závodníci, lidé s bolestmi zad, atd., atd. Nedá se říct, s kým se lépe spolupracuje, vždy jde o to, jestli si s klientem ´lidsky sednete´ a jestli má opravdovou chuť a vůli pracovat na sobě, protože opravdu špatně se dělá s někým, kdo vám za zády dělá opak toho, co mu říkáte.

Změna
Občas i drobná změna stačí, aby se člověk cítil lépe.

5. Jsi také nutriční specialista, jak bys vysvětlil tento pojem lidem, kteří netuší, o co vlastně jde?

Tento pojem není u nás příliš známý a používaný, ale já ho používám raději, protože je to o neustálém vzdělávání v této oblasti. Nemám rád pojem výživový poradce, protože výživový poradce si dnes může říkat každý, kdo si o víkendu udělá kurz a pak naklepe data do počítače a vyleze vám univerzál pro všechny, postavený pouze na kalorickém příjmu a já tento postup neuznávám. Strava by měla jít ruku v ruce se cvičením a ne být postavená na nesmyslu s BMI a na tom kolik vážíte. Důležité je složení těla a ne to, kolik vážíte.

6. A jak to mají tví stálí klienti se stravou? Necháváš jejich jídelní plán na nich nebo se staráš i o stravu?

Stravu vždy klientovi upravuji na základě toho, čeho chceme dosáhnout. Jak jsem psal o kousek výš, strava a cvičení jsou dvě neoddělitelné strany jedné mince. Pokud jedno z toho není správně nastaveno, nemůžete chtít optimální výsledky.

Proměna Lucie
Tak co pánové? Co říkáte na proměnu Lucie?

7. Co ty a cvičení? Jak často cvičíš a celkově sportuješ? Věnuješ se i nějakým jiným sportům?

Dobrá otázka. Nemám soutěžní ambice a od toho se odvíjí i moje tréninky. Sám jsem se pral s nadváhou, po úrazu páteře, a vloni shodil 24kg, které mi vadily. Teď trénuji podle chuti a prostě tak, abych se cítil dobře. Někdy je to 3x týdně, jindy 5x, ale netrénuji pouze se železem, protože pro mě osobně není prioritou ´největší biceps ve fitku´, ale hodně se zaměřuji i na funkční tréninky a BOSU. Sem tam si jdu zaběhat a vyčistit hlavu. Už se nechci dostat do stavu, kdy jsem se věnoval všem o statním a na sebe ´neměl čas´.

8. Máš nějakou trenérskou motivaci? A jakou motivaci předáváš lidem, které ty sám trénuješ?

Samozřejmě, že jsou trenéři, ke kterým vzhlížím a od kterých čerpám motivaci a vědomosti a to především v zámoří. To co dělám, je celoživotní proces vzdělávání a pokud to někdo nechápe, měl by zůstat u původních řemesel. Motivace pro lidi? Největší motivací je každý sám sobě. Jsem ten, který lidem ukazuje cestu. Jsem jejich mentorem a ne jen tím, kdo u nich postává a umí počítat do dvaceti. Pokud se rozhodnu s někým spolupracovat, pak je jeho cíl i mým cílem a chci, aby ho dosáhnul a byl spokojený.

Vladimír Pajič
Tak co říkáte, chtěli byste takového trenéra? Já bych s ním neměla problém, Vláďa vypadá jako sympaťák.

Dokážete vše, co si usmyslíte

9. A jaké jsou tvé další koníčky? Co rád děláš ve volném čase?

Velmi rád cestuji, což se mi daří i díky mé práci. Rád si najdu čas, nebo se o to pokouším, na dobrou knížku, kino a jsem neskutečný gurmán, takže výborným jídlem nikdy nepohrdnu. Díky pracovnímu vytížení není tolik času na vše, co bych rád, ale miluju svůj život, práci a lidi kolem mě a to mě naplňuje.

Proměna Vladimíra
A jak vypadala proměna samotného trenéra?

10. Závěrem ti děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů, nyní máš možnost vzkázat něco našim čtenářům, co to bude?

Věřte. Věřte sami sobě a tomu co chcete dokázat, protože pokud je vaše touha opravdová, dokážete vše, co si usmyslíte. Děkuji všem, kteří můžou za to, kde jsem a oni to ví a přeji vám hlavně hromadu štěstí a zdraví na cestě za vašimi sny.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář

 • Bára

  Jednou jsem s ním mluvila a dozvěděla jsem se, že má úplně plno, často je mimo republiku a taky by me to stalo velkou sumu peněz. Dnes lituju, že jsem se na ten pořadník nenechala zapsat, ty prachy by byly investice na jistotu. Když vidím ostatní trenéry a hlavně trenérky, tak vedle Pajice vypadají legracne. Dnes uz bohužel ani nepůsobí v mém fot

 • Zuzana

  Tome a to, že měl Vláďa celkem dost zdravotních problémů a proto přibral si v rozhovoru asi přečíst nezvládl, že? ;)

 • Jaroslav Plíhal

  Ahoj Vláďa je fakt borec a mistr v tom co dělá. Tome proč ostuda nezáleží jak trenér vypadá ale jaké má výsledky!!! Milane povrchní jsi možná jen ty ale tohle je vše pravda akorát ty ji nejsi schopen poznat a přijmout. Je lepší sedět v hospůdce s půlitrem a vždy své počínání nějak odůvodnit že? :-)

 • Tom

  Tvl..státní trenér a vyžraný jak prase. WTF? Ostuda.

 • Milan Tobiáš

  Povrchní cancy :-(